FAQ

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

BioActiW 500 zawiera kwas podchlorawy (HOCL) jako substancję aktywną – to uniwersalny płyn do dezynfekcji, który działa wyjątkowo szybko i skutecznie na wszelkie bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny.

Kwas podchlorawy jest wytwarzany naturalnie przez organizm człowieka i zwierząt. W momencie kiedy organizm jest atakowany przez wirusy  i bakterie system odpornościowy natychmiast reaguje, wysyłając białe ciałka krwi do miejsca inwazji, które natychmiast inicjują reakcję produkcji kwasu podchlorawego aby zwalczyć atakujące patogeny.

BioActiW 500 powstaje w procesie elektrolizy membranowej z naturalnych składników: wody i soli kuchennej.. Lekko słona woda przepływa przez ogniwo elektrolityczne, które produkuje ultra czysty kwas podchlorawy (HOCL). Jest to tkz Elektrochemicznie Aktywowana Woda ECA.

Firma BioActiW Sp. z o.o jako jedna z nielicznych na świecie opracowała metodę stabilizacji tej niezwykle skutecznej substancji biobójczej i oferuje produkt do powszechnego użytku.

ECA jest technologią stosowaną od ponad 100 lat. W latach 90-tych ubiegłego wieku rozpoczęto prace nad udoskonalaniem tej technologii w Japonii. Jednak przez długi okres czasu firmy miały problem z ustabilizowaniem substancji aktywnej (kwasu podchlorawego) tak aby produkt mógł być użyty do powszechnego zastosowania.

Firma BioActiW Sp. z o.o jako jedna z nielicznych na świecie opracowała metodę stabilizacji tej niezwykle skutecznej substancji biobójczej i może zaoferować produkt do powszechnego użytku.

Lekko kwaśne od 3,5 – 5,5 -dzięki temu uzyskana jest najwyższa skuteczność biobójcza (100% zawartości kwasu podchlorawego).

Nie ma również działania korozyjnego, które występuje przy pH poniżej 3,5, kiedy pojawia się dwutlenek chloru. Nie ma również jonów chlorowych, które występują przy pH powyżej 6, a które wykazują znacznie słabszą skuteczność niż kwas podchlorawy.

Tak – produkt jest bezpieczny.

Nie ma zagrożenia dla dzieci i dorosłych przy dotykaniu świeżo dezynfekowanych powierzchni. 

Więcej na ten temat możesz przeczytać na naszej stronie:

https://bioactiw.pl/2020/10/19/oswiadczenie-dotyczace-skutecznosci-i-bezpieczenstwa-preparatu-bio-actiw-500/

Produkt Bio Actiw 500 może być używany do dezynfekcji pomieszczeń i wszelkich powierzchni. Nadaje się również do dezynfekcji wody przeznaczonej do picia dla ludzi i zwierząt jak i wody przeznaczonej do mycia owoców i warzyw.

Produkt Bio Actiw 500 to 12 miesięcy od daty produkcji i 2 miesiące po otwarciu opakowania.

Bio Actiw Protect to 2 miesiące po połączeniu składników.

Roztwór Bio Actiw 500 (40%) z wodą z kranu to 2, 3 tygodnie od momentu zmieszania.

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na opakowaniu produktu.